AKTİF BESLEN-KETOJENİK DİYET PROTOKOLÜ

KETOJENİK YAKLAŞIMLI YENİ NESİL DİYET PROGRAMI – SDM DİYET

SDM-KETOJENİK DİYET NEDİR?

Düşük miktarda karbonhidrat ve esansiyel düzeyde protein içererek yağ hücreleri yıkımını arttıran ve proteinlerin termojenik etkisiyle metabolizmayı hızlandıran SDM diyeti  kilo kaybında başarılı olan bir tedavi programıdır. Sdm ketojenik diyeti hazırlanırken danışanın konsültasyonuna göre diyetisyeni tarafından karbonhidrat miktarı ve orta zincirli yağ asitleri ( MCT) belirlenir.

TARİHÇESİ;

Ketojenik diyetler Batı’da çok uzun yıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle obezite ve dirençli kilolara (insülin direnci, polikistik over, troid vb nedeni ile kilo veremeyen), obeziteye bağlı ve/veya eşlik eden hastalıkların tedavisinde hızlı ve kalıcı kilo kaybını sağlayarak hastaların sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olur.

SDM DİYET ÖZELLİKLER;

  • Ketojenik diyetler günlük enerji kaynağı olarak karbonhidratı değil de vücuttaki yağ deposunu kullanır.
  • Diyetin 4. gününden itibaren vücuttaki yağ yakılmaya başlanır ve bu sayede hızla kilo kaybı sağlanırken kişi kendinde yorgunluk ya da halsizlik gibi olumsuz etkileri  yaşamaz.
  • Sdm ketojenik diyeti metropol yaşam yoğunluğunda çok rahat uygulanabilen bir diyet programıdır.
  • Günlük yaşam içerisinde öğün yerine geçecek kaliteli proteinden ve liften zengin ve karbonhidrat içeriğinden düşük olan öğün alternatifleri sunar.
  • Hem zengin lif hemde kaliteli protein içeriği ile SDM diyeti gün içerisinde uzun süre tok tutar
  • Yüksek kalorili sağlıksız gıdalardan uzaklaştırır.
  • Uzun dönem kullanımlarda ve vitamin mineral eksiklilklerine yol açmaması için kontrollü şekilde beslenme uzmanı eşliğinde yapılmalıdır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın