Size özel beslenme Programı

Biyokimyasal, fizyolojik, (kan şekeri, lipid profili, tiroid hormonları, alerji durumu vb…), genetik yapınıza, (varsa) hastalıklarınıza uygun (kalıtsal hastalık ve/ veya aile yapınıza göre taşıdığınız hastalık riskleri..), sosyal yaşantınız göz önünde bulundurularak 30 dakikamızı size özel ayırıyoruz.

Yapılan Uygulamalarda;

  • Tanita (BC-418 Segmental Body Composition Analyzer) ile ayrıntılı  Vücut Analiz Ölçümü
  • MedGem® sayesinde, Parmak iziniz kadar özel ve gerçek olan  Günlük harcadığınız bazal metabolizma ölçümü
  • Armband ile 72 saat içinde kaliteli ve ayrıntılı ölçen metabolizma ölçümü  ve uyku durumunu saptaması
  • Sağlık Durumu ile Beslenme Durumu Analizi
  • Beslenme davranış değişikliği ve sağlıklı kilo aralığı hedeflerinizin belirlenmesi
  • Size Özel Beslenme Programının Hazırlanması
  • İlk beslenme konsültasyonu sonucunda belirlenen sıklıkta sizi takip eden paket  program uygulamaları içermektedir.

MedGem®

medgem

MedGem®; Kişinin istirahat halindeki metabolizma hızını en kolay yoldan, kesin ve hızlı bir şekilde ölçen (nefes test süresi 5-10 dk.) ve kişinin istirahat halindeyken ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu gösteren bir cihazdır. Bu ölçüm, sağlam ve etkili bir kilo vermede ve fitness programında çok önemli bir başlangıç aracıdır. Metabolizma hızı sağlık ve fitness programlarında günden güne önemini arttırmaktadır.

Metabolizma hızınız hesaplanmamalı ölçülmelidir, çünkü en doğru yapılan ölçüm Oksijen tüketimini belirleyerek yapılan ölçümlerdir. Bu ölçüm altın standart kabul edilmektedir. Oksijen tüketimi kişinin yapısını, cinsiyetini, kısacası kişinin yapısal tüm özelliklerine bağlı olduğundan bu kıstasta yapılan ölçümler %100 e yakın sonuçlar vermektedir. Gerçek değeri bilmek kilo yönetiminde gerçek başarıyı yakalamanızı sağlar.

ARMBAND

armband

Armband Holter Sistemi ile tüm aktivitelerinizi görebilir, hayatınızı planlayabilir ve yaşam tarzınızın size yeterliliğini sorgulayabilirsiniz. Üzerindeki ısı sensörleri ile vücudunuzdaki ısı değişikliklerini algılar, hareket sensörleri ile aktivite anını algılar. Böylece Armband’ı taktığınız süre içerisinde tüm hareket yapınız kontrol altında olur.

Ne kadar süre uyduğunuz, ne kadar süre uzandığınız, ne kadar süre oturduğunuz, ne kadar süre yürüdüğünüz, ne kadar süre yüksek aktivite yaptığınız yani ne kadar süre neredeyse ne yaptığınız tespit edilebilir. Bu şekilde hayat tarzınızı planlayabilir ve kilo kontrolünde daha başarılı bir hale gelebilirsiniz.

 Nasıl kullanıyoruz?

Ürün sağ kol triceps bölgesine takılmaktadır, Siz ne kadar uzun süre cihazı üzerinde taşırsa, hayat tarzı ile ilgili tespitler bu oranda doğru olmaktadır. Tavsiyemiz kişinin en az 3 gün ve tercihen 7 gün boyunca cihazı üzerinde taşımasıdır.

Cihaz accilometrik yaklaşımla (hareket sensörleri) ve ısı değişikliklerinin tespiti (ısı sensörleri ve stress sensörleri) ile kullanıcının yaşam tarzı/aktivite tarzı bilgilerini takılan süre boyunca geçici hafızasında kaydeder.

Buradaki amaç, tahminden öte 3 ayrı tip sensör yöntemi ile vücut değişikliklerini kaydetmek ve yorumlamaktır.

Böylece size özel beslenme programı ve/veya egzersiz programını ve size özel yaşam tarzını programlama ve kontrol imkânını tanımaktadır.

Tahmin edebilirsiniz ya da Hesaplayabilirsiniz ama DOĞRUYU yakalamak için ÖLÇÜLMELİSİNİZ !

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın