Beslenmenin yaşamın her anında etkili olduğu bir gerçektir. Besinlerin cinsel fonksiyonları geliştirmede , afrodizyak etkide yada libidomuz üzerinde doğrudan etkisi var. Daha büyük olasılıkla, bazı mineral ve mineral azaldığında nedeniyle arzu eksikliği olur. Peki libidoyu güçlendiren besinler neler?

İSTİRİDYE

En iyi afrodizyak besinlerden biridir. Listenin en üst sirasinda yer alan bu özel deniz ürünü içerdiği yüksek çinkodan dolayi testesteron seviyesini yükselterek cinsel arzuyu arttirir. Çinko eksikliği erkekte iktidarsızlığa neden olabilir. En az haftada bir kez deneyin.

KARPUZ

Genelde seksi besinler arasında düşünülmezken kan dolaşımını arttırmak ve ereksiyon kalitesini iyileştirmekte.

KIRMIZI BIBER

Acı ve ateşli olan biberde kapsaisin adında enzim bulunmaktadır. Bu özel enzim kan dolaşımını arttırmakta. Buda libidonu yükseltmene yardımcı olmaktadır. Ayrıca dil üzerinde ısının hissedilmesi endorfin yani mutluluk hormonu sentezlemek için beyne uyarı gönderir.

MUZ

Muz içerdiği yüksek minerallerden dolayı afrodizyak besinlerde üst sıralarda yerini alır. Magnezyum, potasyum ve B vitamini libidoyu artırmak için önemli. Erkeklerde cinsel isteği artırmak için bilinen bromeliad enzimleri içerir. İçerdiği yüksek potasyumdan dolayı orgazm için önemli besinlerdendir.

AVOKADO

İçerdiği E ve B6 vitamininden dolayı afrodizyak besinlerden mükemmel bir tercih. Avokadoda seks hayatını güzelleştircek kadın ve erkeklerde bulunan östrojen , progesteron ve testesteron hormonlarının salımını uyarır.

ÇİKOLATA

Bitter çikolata erkek hem de kadınlarda cinsel heyecan duygularına yol açan feniletilamin bulunmakta. Sadece bir parça bitter çikolata mükemmel bir cinsel yaşam elde etmenize yardımcı olabilir! 20 g çikolata yeterli olcaktır.

KIRMIZI ŞARAP

Vücudun dinlenmesine yardımcı olan antıoksidanlardan resveratrol içerir. Cinsel ilişki boyunca kan akımına ve cinsel organlara kan akışını sağlamada yardimci olur. İyi bir cinsel hayat için en iyi içeceklerden biri.

NAR

Yüksek antioksidan nedeniyle cinsel arzularini en üst seviyede yaşayacaksin. Nar kan damari çeperini korur ve cinsel organlara daha hızlı kan akımını sağlar. Bu nedenle genital bölgenin duyarlılığını arttırır.

KEREVİZ

Kereviz iktidarsızlık tedavisi için eski Çinli ilaçlardan biridir. Kadınlarda erotik arzu uyandıran bir erkeklik hormonu olan androsteron içerir.Bu özelliklerinden dolayı Kereviz uzun çok güçlü bitkisel Viagra olarak bilinmektedir. Ayrıca, kereviz sağlık deposudur.. Kereviz inflamasyonu azaltır. Kerevizdeki mineraller sinirleri yatıştırır.

ZENCEFİL

Hem vücut ısısını arttırma hemde içerdiği çinkonun etkisiyle testosteron miktarını ve cinsel gücü arttırıcı etkisi var.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın